Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

Biografia

Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska

Posłanka na Sejm RP VII kadencji

z okręgu wyborczego legnicko – jeleniogórskiego.

 

 

 

Nazywam się Małgorzata Sekuła Szmajdzińska.

 

Połowę swojego dotychczasowego życia spędziłam na Dolnym Śląsku. Tutaj ukończyłam Liceum Ogólnokształcące i studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Dzieci poszły w moje ślady. Córka – Agnieszka i syn – Andrzej studiują prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Od najmłodszych lat działałam w Związku Harcerstwa Polskiego, jestem podharcmistrzem. Współtworzę ogólnopolski ruch kobiet grających amatorsko w tenisa ziemnego. To istne pospolite ruszenie. Dzięki turniejowi „Baba Cup” setki kobiet w naszym kraju uprawiają zawodniczo ten piękny sport.

 

W 1990 roku zdałam egzamin adwokacki. Pracowałam w Ministerstwie Sprawiedliwości tworzyłam m.in. projekty aktów prawnych niższego rzędu. Od 1994 roku zajmowałam się także obsługą prawną przedsiębiorstw, również dolnośląskich.

 

Zawsze staram się pomagać ludziom w potrzebie. Przez lata wspierałam męża – Jerzego      w  zbiórce pieniędzy na stypendia dla młodzieży w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Inicjatywa ta kontynuowana jest nadal przez Fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego..

 

Staram się wspierać udział kobiet w życiu publicznym i przyznaję, że wciąż odczuwam w tym względzie duży niedosyt. Cenię umiar i rozwagę. Kocham jazdę na nartach, operę, muzykę rockową i teatr.

 

W życiu kieruję się łacińską maksymą: viribus unitis – wspólnymi siłami.