W dniu dzisiejszym miałam przyjemność uczestniczyć w III Kongresie Kobiet Zagłębia Miedziowego, wydarzeniu pełnym inspirujących rozmów, spotkań i wymiany doświadczeń. To niezwykle ważna inicjatywa, która pokazuje siłę, determinację i ogromny potencjał kobiet naszego regionu.
Dziękuję wszystkim uczestniczkom i organizatorom za stworzenie przestrzeni do rozmowy o sprawach ważnych dla kobiet, ich rozwoju, aktywności zawodowej i społecznej.
Takie spotkania pokazują, jak wiele możemy osiągnąć, działając razem i wspierając się nawzajem.
Jednocześnie warto podkreślić, że role kobiet i mężczyzn nie powinny się wykluczać – przeciwnie, powinny się uzupełniać. Najważniejsze są równe szanse oraz godne, partnerskie traktowanie obu stron, bo tylko wtedy możemy budować silne i odpowiedzialne społeczeństwo oparte na wzajemnym szacunku i współpracy.






