Wizyta kandydata na prezydenta RP Roberta Biedronia w Bolesławcu.

16 lutego Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska razem z Robertem Biedroniem odwiedziła miasto Bolesławiec. W sali BOK-MCC odbyła się konferencja prasowa, a zaraz po niej spotkanie z licznie przybyłymi mieszkańcami miasta i powiatu. Na wydarzeniu pojawiło się blisko dwieście osób. Rozmawiano min. o obecnej sytuacji w kraju, służbie zdrowia, likwidacji szkół . Podczas wizyty w Bolesławcu Robert Biedroń i Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska odwiedzili również fabrykę ręcznie zdobionych naczyń kamionkowych.
Bolesławiec słynny jest na całym świecie ze wspaniałej ceramiki użytkowej i artystycznej.  

XXIV Bal Charytatywny Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego

Bal Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego to już tradycja.
Jak co roku Fundacja zbierała pieniądze dla dzieci z niezamożnych rodzin, które w  formie stypendiów trafią do najzdolniejszych uczniów regionu jeleniogórsko – legnickiego. Razem z Andrzejem Dobrowolskim Prezesem Fundacji bal prowadziła Posłanka Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska. Gościem specjalnym był Robert Biedroń. Kandydat Zjednoczonej Lewicy na Prezydenta RP. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy tego wieczoru byli razem z nami.

Autor zdjęć: Przemek Krysiak

Wigilijne spotkanie Kombatantów


17 grudnia odbyło się coroczne, tradycyjne spotkaniu opłatkowe
członków i sympatyków jeleniogórskiego oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych. Z okazji zbliżających się świąt najserdeczniejsze życzenia dla kombatantów  przekazała również Posłanka Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska.

Otwarcie Kącika „Babci i Dziadka”

W dniu wczorajszym w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Władysława w Legnicy miało miejsce  otwarcie dziewiątego w Polsce , a drugiego na Dolnym Śląsku „Kącika Babci i Dziadka”.  Projekt realizowany jest przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier. Jego zadaniem jest  m.in.  zaprojektowanie, remont oraz wyposażenie sali państwowego ośrodka dla osób starszych i samotnych. W Kąciku dla Babci i Dziadka, odbywać się będą zajęcia terapeutyczne, przedstawienia, spotkania z najbliższymi, młodzieżą i innymi gośćmi. W uroczystości oprócz podopiecznych DPS-u udział wzięły: Jolanta Kwaśniewska, Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska, władze miasta z Tadeuszem Krzakowskim – Prezydentem Legnicy, przedstawiciele Fundacji oraz delegaci firm, które wsparły projekt.

Szanowni Państwo,


Ogromnie dziękuję za zaufanie i niesamowity wynik w postaci 41 480 głosów. To dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie i zrobię wszystko, żeby spłacić ten kredyt. Wynik całej listy również cieszy oraz fakt zdobycia kolejnego mandatu dla Lewicy z naszego okręgu. Nasza wspólna praca z kampanii z pewnością będzie kontynuowana z jeszcze większą determinacją, a ja zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby godnie Państwa reprezentować w Sejmie!

Spotkanie z członkami SLD w Lubaniu

15 lutego w Restauracji Ratuszowa miało miejsce spotkanie posłanki Małgorzaty Sekuły – Szmajdzińskiej z członkami SLD w Lubaniu. W spotkaniu wzięli udział min. wójt gminy Lubań Zbigniew Hercuń oraz burmistrz miasta Arkadiusz Skowroński, a także
szef struktur SLD w Lubaniu Edward Witecki.